Sanal Fuarcılık

İşletmeniz, etkinliğiniz, fuarınız veya serginiz için sanal gerçekliği kullanma konusunda doğru cevabı keşfedin.

Giriş:

Bu, ticari fuarlarda sanal gerçekliğin kullanımı için RGBKOD’un kılavuzudur. Hangi hatalardan kaçınacağınızı, yatırım getirinizi nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz.

Serginize katıldığınızda neler olacağı konusunda büyük beklentileriniz var. Harika şeylerin olmasını istiyorsunuz. Yeni satışlar oluşturmak ve büyük bir heyecan yaratmak gibi: iyi basın, sosyal medya varlığı.

Bu bir ticaret fuarı gibi rekabetçi bir alanda çok zor olabilir. En iyi stant olma hedefinizi paylaşan düzinelerce başka şirketle doğrudan rekabet ediyorsunuz.

Peki nasıl öne çıkıyorsun? Çok basit ve size aşağıdaki bölümde göstereceğiz.

Nasıl Öne Çıkılır ve İnsanların Güvenini Kazanırsınız?

Pazarlamada klasik kısaltma AIDA’ya sahipsiniz. Dikkat, ilgi, arzu ve eylem anlamına gelir. İlk yapmak istediğiniz şey kitlenizin dikkatini çekmek. Öne çıkmak istiyorsun.

Bunu yapmanın bir yolu, bir Sanal Gerçeklik Demosu getireceğinizi herkese bildirmektir. Sanal Gerçeklik hala gelişmekte olan bir endüstridir ve bir VR ürünü geliştirerek çevrenizdekilerin ilgi alanlarını yakalayacaksınız.

Sanal Gerçeklik çok önemli bir şey yapmanızı sağlar. Fuar kapsamında, kitleniz binlerce satış konuşması ile bombalanıyor. Bu yüzden onların üzerinde durmak için kalıcı bir izlenim yaratmalısınız. Süslü bir tanıtım videosu artık yeterli değil. Hedef kitlenize, onları kimsenin yapmadığı bir seviyede meşgul eden çok duyusal bir deneyim sunmanız gerekir.

Kalıcı bir izlenim nasıl yaratıyorsunuz?

Onlara şirketiniz hakkındaki hikayeyi anlatın. Ve bu hikayeyi derinleştirmenin harika bir yolu Sanal Gerçeklik demosudur.

McDonald’, Sage Gateshead ve Samsung bunu yakın zamanda büyük bir başarıyla gerçekleştirdi.

Küçük ve büyük işletmeler VR bandwagonuna iyi nedenlerle atlıyorlar. Herkes sanal bir gerçeklik şovunuz olduğunu görürse aniden daha fazla dikkat toplamaya başlayacaksınız. Bu nedenle, ticari fuar yatırımınızdan elde ettiğiniz getiriyi en üst düzeye çıkarmak için göze çarpmanız önemlidir.

İşletmenizin Sanal Gerçeklik showroom’una sahip olduğunu düşünün.

Sınırsız potansiyele sahip bu sanal showroom’da yürüyebilirsiniz. Çünkü bir fuarda, kiraladığınız alan aşırı derecede pahalıdır.

Ancak hikayenizi daha iyi anlatmak için bu alanı genişletmeniz harika olmaz mıydı?

Evet, ürününüzün sanal bir showroom’u ile artık bunu yapabilirsiniz. VR’nin avantajlarından biri, istediğiniz deneyimi yaratmak için sınırsız bir alana sahip olmanızdır.

Şimdi siz de sanal fuarda yerinizi almak istiyorsanız iletişime geçiniz

İLETİŞİM

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.